Neden Biz?

Sizin çocuklarınız için ne aradığınızı ve onların neye ihtiyaç duyduğunu çok iyi biliyoruz…

Aylin Kotil Anaokulları olarak kapılarımızı 1996’da açtık. 2-6 yaş çocuklarına eğitim veren kendi bölgesindeki ilk kurum olmanın gururunu taşıyoruz. 22 yıllık deneyimin ışığında, çocuklarınızı evlerinden sonra bir yere emanet etmenin ne demek olduğunu gayet iyi özümsemiş bir ekibiz.

ndn1
ndn2

Hedeflerimiz çok net: Sevgiyi hissedecekleri, güven ve mutluluk duyacakları bir ortam…

Aldığımız bu sorumluluğun bilinciyle, çocuklara sevgiyle sarılmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak öncelikli hedefimiz. Çocuklarımıza, kendilerini güvende hissedecekleri bir ortam sağlamayı ve mutlu bir çocukluk geçirmelerine katkıda bulunmayı en doğal görevimiz kabul ederiz.

İşte eğitim programımızın iki temel ilkesi

Çocuklara bakımın yanı sıra okullarımızda; aşağıdaki iki temel amaca hizmet eden, özenle hazırlanmış bir eğitim programımız vardır:

Çocukların duygusal, sosyal, zihinsel ve fiziksel olarak dört yönlü gelişimine katkıda bulunmak; temel alışkanlıkların yerleşmesi, olumlu kişiliğin gelişmesi, çocukların sağlıklı bir birey olmaları ve yaratıcı potansiyellerinin ortaya çıkması.

Bu temel iki eksen doğrultusunda, eğitimdeki hedeflerimizi şöyle sıralayabiliriz:

Olumlu ve yeterli benlik algısına katkıda bulunmak, çocukları yaratıcı düşünmeye yöneltmek, kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak, özgüveni ve paylaşım duygusunu geliştirmek, bireysel ve toplumsal disiplini içselleştirmek, günlük yaşamdaki kavramları öğretmek, sorumluluk alabilmelerini sağlamak, öz bakım becerilerini kazandırmak, öğrenme becerilerini geliştirmek.