Yaş Grupları

Çocuklarımızı, her yaş grubuna özel yetenek ve davranışlar geliştirmelerini sağlayarak hayata hazırlıyoruz. İşte okullarımızdaki yaş grupları…

IMG_7844-1

Alışma Dönemi

►Bu süre boyunca ailelerden, çocuklarını güven duydukları bir yetişkinle birlikte okula göndermelerini istemekteyiz. Çocuğun yeni tanıştığı okul ortamına ve öğretmenine güveni oturana kadar, birlikte geldiği yetişkini okulumuzda misafir etmekten memnuniyet duyarız.

2+ Oyun Grubu

►Bu yaş yaş grubunda, ilk kez kendi evlerinin dışında bir ortama giren çocuklarımızı, ihtiyaçları olan davranış ve yeteneklerle donatmak için özel bir eğitim veriyoruz. Hedeflerimiz ana hatlarıyla şöyle:
Kendilerini özel olarak ifade edebilmeleri, duygularını dile getirmeleri, başkaları konuşurken dinlemeleri, kurallı ya da kuralsız oyun kurmaları, kendi ihtiyaçlarını gidermeye başlamaları, paylaşma ve yardım istemeyi öğrenmeleri, başkalarını önemsemeye başlamaları.

3+ Eğitim Grubu

►Bir önceki grupta temel ihtiyaçlarına ilişkin bir eğitim alan çocuklarımıza, sorumluluk duygularını güçlendiren aşağıdaki yetileri kazandırmayı hedefliyoruz:
Sorumlu çocuk uygulaması, planlama ve hatırlatma, zaman planlaması, hedef oluşturma, sorumluluk bilinci geliştirme, başkalarına örnek olma, sorumluluk karşısında çözüm üretebilme.

4+ Eğitim Grubu

►Çocuklarımız 3+ Eğitim Grubu’nda tanıştıkları yetileri, bu yaş grubunda güçlendirmeye başlıyor. Aşağıdaki çalışmalar da çocuklarımızın bu hedeflerine katkıda bulunuyor:
Konsantrasyon artırıcı çalışmalar, anlık görevler, bilim ve deney atölyeleri

ys2
7777

Hazırlık Sınıfı

► 60-72 ay grubundaki öğrencilerimiz için akademik bilgiyle birlikte, araştırmaya yöneltici, neden sonuç ilişkisi kurabilen, özgüven duygusunu geliştiren ve farkındalık sahibi bireyler olmalarını sağlayan bir eğitim sistemi uygulanmaktadır.
Deneyimli öğretmenler ve gelişim uzmanları tarafından ilkokula hazırlama ve gelişimsel eğrisini takip etme-tamamlama, dikkat ve konsantrasyon çalışmaları, ilkokula yerleştirme aşamasında bireysel aile danışmanlığı, etkin dinleme yöntemiyle, çocuklarımızın, sosyal-duygusal gelişimlerini destekleme.